תפריט יצירת קשר התקשר
טלפון 1-800-375-375 מגדיר מזיקים
הדברת יונים - מהן השיטות הקיימות היום בשוק?

הדברת יונים - מהן השיטות הקיימות היום בשוק?

יש החושבים שזה נחמד להאכיל את היונים בשדרה, אך האמת שהיונים החביבות עלולות להפוך למטרד לא קטן ואפילו לסכנה בריאותית של ממש, סכנה חמורה שלא כדאי לזלזל בה. היונים נוטות להתקהל במרפסות, חלונות, גגות, מזגנים וכל מיני מקומות בבנייני המגורים. בכל מקום בו הן מתקהלות הן יוצרות זוהמה וריחות לא נעימים. מביאות איתן כיני יונים ועוד מחלות נוספות אשר מסכנות את בני האדם. כמו כן, לשלשת היונים היא חומצית מאוד, היא מכילה אמוניה, ועלולה לפגוע באיטום גגות, מזגנים, צנרת וצבע. אז מה עושים כנגד היונים המטרידות, מהן השיטות להרחקתן?

הרחקת יונים

קיימות שיטות שונות להרחקת יונים:

דוקרנים להרחקת יונים – דוקרנים הם פתרון יעיל מאוד להרחקת יונים. הדוקרנים מותקנים על המשטחים בהם מתקהלות היונים, כמו למשל אדן החלון או המזגן. הדוקרנים פשוט אינם מאפשרים ליונה למצוא מקום לנחות עליו ואין להן ברירה אלא לחפש אחר מקום אחר. הדוקרנים אינם פוגעים ביונה. ישנה חשיבות גדולה לאופן ההתקנה של הדוקרנים, על מנת להבטיח שבאמת ליונה אין גישה.

רשתות – רשתות הן אמצעי יעיל למנוע את כניסתן של יונים לחללים שונים. יונים נוטות להיכנס למרפסות, מסתורי כביסה, פתחי אוורור בחדרי מדרגות ועוד. הרשתות פשוט מונעות את כניסתן של היונים. כמובן שחשוב לוודא שאכן כל הפתחים נאטמו, אחרת היונים ימצאו שוב את דרכן פנימה. קראו עוד על רשתות נגד יונים.

סלילים קפיציים – סליל קפיצי להרחקת יונים הוא פתרון הדומה מאוד לשימוש בדוקרנים להרחקת יונים. גם כאן הרעיון הוא ליצור בפני היונה מכשול אשר אינו מאפשר לה לעמוד היכן שתרצה. גם הוא אינו פוגע ביונה.

שיטות אלו נחשבות לשיטות היעילות ביותר להרחקת יונים לצמיתות, אך קיימות גם שיטות נוספות:

שימוש בדחלילים – ליונים ישנם אויבים טבעיים, כמו למשל ינשופים ועורבים, או שאר עופות דורסים. לכן יש המשתמשים בדמויות של עורבים ועופות דורסים על מנת להרתיע את היונים. לעתים אפילו משתמשים בדמויות של יונים מכיוון שהיונים הן בעל חיים טריטוריאלי. מניסיון היונים אינן מתרגשות מאמצעים אלו.

הרחקה אולטראסונית – ישנן שיטות להרחקת יונים המתבססות על השמעת תדרים אשר אמורים להטריד את היונים או להפיק קולות של טורפים. גם שיטות אלו מוגבלות בהצלחתן ובמהרה היונים מתרגלות אליהן.

להזמנת שירותינו השאירו פרטים
התקשרו לטלפון: 1-800-375-375